PENCERE VE CAMLI DIŞ KAPILARDA ISI YALITIMI

Konbuyu başlatan #1

Root

Administrator
PENCERE VE CAMLI DIŞ KAPILARDA ISI YALITIMI

Pencere ve camlı kapılar genel olarak ısı kaybının en çok yaşanmış olduğu yapı elemanlarıdır. Dolayısıyla bu ürünleri seçerken oldukça dikkat etmek gerekiyor. Evinizde ısı yalımını güçlü tutmak istiyorsanız onun için yapacağınız ilk adım da pencerelerin küçük olmasıdır. Ancak bu durum beraberinde bir takım sorunları da getirecektir. Örneğin mekanın daha karanlık ve kasfetli görünmesi gibi. Lakin bu durumda ne yapabilirim illa ki pencerenin küçük olması mı gerekiyor derseniz elbette ki bunun yanıtını hayır olarak verebiliriz. Burada yapmanız gereken adım ise kaliteli malzemeler yani pencereler seçilmesidir. Bunun için size marka ismi vermeden ziyade piyasa da marka olmuş ürünleri tercih etmenizi öneriyorum.
Pencerelerin ısı kaybetmenin yanı sıra gün ışığını da en çok kazanca dönüştüren yapı elemanları olduğunu asla unutmamak gerekiyor. bu durumda büyük pencere seçilecek ve ısı kazancı bu şekilde sağlanmak istiyorsa o zaman çift camlı PVC’leri tercih etmenizi de tavsiye ederim. Bu sayede ısı tasarrufu sağlayabileceğiniz gibi aynı zamanda güneş ışığından da en verimli şekilde yararlanabileceksiniz.

Kapı ve pencerelerde kullanılan çift camlara baktığımız da bunların özel olarak üretilmiş olduğunu görebiliyoruz. Kalınlık değeri ise 6,9 ve 12 mm olarak değişkenlik gösteriyor bu da kuru havanın içeride bırakılarak tasarruf elde edilmesini sağlıyor. Peki burada ahşap mı metal mi yoksa PVC mi? tercih edilmeli dediğiniz de hemen size PVC yanıtını verebiliriz. Kapı ve pencerelerde birleşme noktalarına konulan fitil ve contalar gerekli olan ısının muhafazasını sağlamaktadır. Bunun içinde yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi kaliteli malzemeler ve ürünler kullanmanızda büyük fayda vardır. Üstelik kaliteli malzemelerin ömrü daha da uzun olacağından dolayı bu sizde bir maddi kayıp oluşturmayacaktır.

Bazı kişiler pencerelerinin dış bölümlerine panjur tercih edebiliyorlar. Dolayısıyla bu yöntem sayesinde neredeyse hiç ısı kaybı olmayacaktır. Kısacası evinizde ya da iş yerinizde PVC sistemlerini tercih ediyor olmak sizi kapı ve pencereden gelen soğuklara karşı koruma altına alacak. Bu da zaman içerisinde buraya harcamış olduğunuz paranın yakıt bakımından geri dönüşüne ortam hazırlayacaktır.