Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
258
Tepkime puanı
19


Pimapen Pencere
Pimapen pencere, yüzyıllardan beri sık sık tercih edilmektedir. Pimapen pencerelerin yapımı, PVC malzemesi ile sağlanır. Pvc malzemesi, petrol ve tuzdan elde edilmektedir. Pimapen pencerelerin pek çok faydalı yönleri vardır. Öncelikle, pimapen pencereler diğer pencere üretimlerinde kullanılan alminyum ve ahşap malzemesine nazaran daha dayanıklı ve işlevseldir.içerisinde bulunan klor atomu sayesinde, aleve karşıda direnç gösterir. Bu pencere türünde ısıkaynağı ortadan kaldırıldığında yanma da durur. Ancak ahşap mazlemeler daha hızlı yanmaktadırlar. Pimapen pencerelerin dayanıklılığı, hafifliği ve esnekliği aynı zamanda, fiyat olanağı da sunar. Diğer ahşap pencerelere nazaran bakım ve boyama istemez ve uzun süreli bakıma da ihtiyaç duymaz. Aynı zamanda, yapım ve kullanım maaliyeti de alminyum ve ahşap pencerelere göre daha düşüktür.

Pimapen Pencere Dayanımı ve Uzun Ömürlülüğü
PVC malzeme yapım aşamasında özel katlı maddeleri ile birleştirilir. Bu katkı maddeleri ise elde edilecek ürünün parlaklığına, değişen hava şartlarında dayanımına, berraklığına ve elektriksel özelliklerine etki eder. Bbu malzemeler, pimapen pencerelerin dayanımına büyük katkı sağlar. PVC malzemesi, hava şartlarına, korozyona, aşınmaya ve şoka karşı da direnç gösterir. Bu nedenden dolayı, uzun ömürlü ürün isteyen ve hava koşullarına dayanıklı ürün talebinde bulunan müşteriler için idealdir. Örnek göstermek gerekirse, PVC boruların çoğunluğu, 40 yıldan fazla dayanıklılık gösterir. Ve bu doğrultuda, pimapen pencere de aynı dayanıklılık özelliğine sahiptir.Ancak ahşap pencereler ise kullanım ömrü açısından kullanıcıları memnun etmez. PVC malzemesi aynı zamanda, fiziksel özellikleri sayesinde farklı tasarımlara da açıktır. Bu nedenle inşaat, tıp, elektrik, otomotiv gibi pek çok alanda kulanılabilir.

Pimapen Pencere Özellikleri
Pimapen pencere, çevre dostu olarak bilinir. Üretim tarihinden itibaren, çevreye etkisi araştırıldığında diğer pencere türlerine oranla, daha olumlu sonuçlar elde edilmiştir. PVC mazlemesi geri dönüştürülebilir özellik gösterir. Bu sayede, tekrar tekrar yeniden şekillendirilme sureti ile mamül haline getirilme olanağı sağlar.Ancak tüm bunların başında, pimapen pencerelerin iyi yalıtım özelliği dikkate alınmalıdır. Bu malzemelerin ısı iletim katsayısı ahşap ve alminyum pencerelere oranla daha düşük yani daha iyidir. Bu anlamda, pimapen pencereler ısı tasarrufu söz konusu olduğunda diğer pencerelere göre yüksek profil gösterir. Aynı zamanda, bu pencereler ses nem ve bu gibi dış etkilere karşı da gerçek bir yalıtım niteliğine sahiptir.
 


Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
258
Tepkime puanı
19
PVC PLASTİK PENCERE NEDİR? KULLANIM SIKLIĞI VE YERLERİ NERELERDİR?

PVC, Petrol ve Tuz ana maddelerinin karışımı ile üretilen, günlük hayatımızda karşılaştığımız ve ihtiyaç duyduğumuz birçok malzemenin üretiminde kullanılan
ana element olarak dikkat çeker. Bu ürünlerden bazıları; araç döşemeleri, PVC kapı ve pencereler, ameliyat eldivenleri, kredi kartı, kan torbası v.b. ürünlerin
ham maddesi olduğunu görmekteyiz. PVC plastik pencere ise, günümüz barınak, mesken, iş yeri gibi mekanların kapı, pencere, balkon kapatılması maksatları ile
kullanılmakta olan ürünlerdir.

PVC Lastik Pencere Nerelerde Kullanılır?

PVC kapı ve PVC pencereler neden tercih edilmektedir? PVC ana maddesinin, bir takım avantajlı özellikleri incelendiğinde bu sorunun cevabı anlaşılmaktadır. Nitekim,
PVC maddesi, maddi kolaylığı, hafif ve esnek olması, ulaşılabilirliğinin kolay olması; ses, ısı, ışık yalıtımının ahşap olanlara oranla daha başarılı ve mümkün olması, ateşe
Dayanma eşiği anlamında da elverişlidir. Nitekim ana etmen madde yapısında klor atomunun varlığı ürünün geç yanmasına sebep olmaktadır, kullanım Ömrünün uzun olması(20-60 yıl arası değerlendirilmektedir.) sebepleriyle PVC ana maddesi kapı ve pencereler (yani pimapen) sektör bazında yoğun olarak tercih edilir.
Pvc kapı ve pencereleri günümüz koşullarında ülke ve hatta dünya çapında birçok yapıda görmek mümkün ve dahi vazgeçilmezdir. Yukarıda ahşap kapı ve pencerelere olan bariz üstünlüğünden bahsedildiği üzere, kullanımı bir hayli yaygındır. Ayrıca PVC pencere üretimi sırasında, az miktarda karbon izine, kullanım tecrübe esnasında ömrünün uzun olması yine bahsedildiği gibi yalıtım konusunda ki bariz farklılığına, kullanım sonrasında geri dönüşüm neticesinde eser miktarda(yani çok az) karbon izine rastlanılması sebepleriyle de PVC pencereler, ahşap pencerelere oranla daha sık kullanılır.

PVC Lastik Pencere Sağlıklı mı?

Peki karbon izi nedir? Karbon İzi bir üretim ya da bir faaliyet sonrası doğaya salınan CO2 miktarıdır. Çevre duyarlılığı ve farkındalık maksatları ile de karbon izi bırakma katsayısı olarak ahşap ürünlere oranla daha kullanışlıdır.
Yukarıda PVC pencere ürünün ne olduğu ve neden çok yaygın olarak kullanıldığı ve bu şekilde insan yaşamının bir anlamda vazgeçilmez unsurlarından olduğu tespiti yapılarak ürünler ve ana etmen madde farklılığı karşılaştırılmıştır.
 

Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
258
Tepkime puanı
19
Pimapen Pencere
Pimapen pencereler ahşap doğramalara göre ısıya ve suya daha üstün dayanıklılık sağlayan PVC malzemeden üretilmektedir. PVC’nin kullanım alanı çok geniştir. Günlük hayatımızda yapı malzemesi olarak kullanılabilen PVC malzeme eşyaların yapımında da kullanılmaktadır. PVC günlük yaşamımızın bir parçası olan pencerelerde de en fazla kullanılan malzeme olmaktadır. Sağlam ve hafif olması pencerelerde kullanım için avantaj sağlamaktadır. Pencere profil üretim aşamasında yer alan PVC, dayanıklılık ve işlevsellik bakımından üstün performans sunmaktadır. Aşınmalara dayanıklı olması ve hafif olması avantaj olarak görülmektedir. Pencerelerde olması gereken bir diğer özellik ise ısıya dayanıklılık göstermesidir. Olası bir yangın durumunda ısıya son derece dayanıklılık gösteren malzemelerin oluşu yangının kısa süreli olmasında ve dağılmamasında rol oynamaktadır. Zor tutuşan bir yapıda olan pimapen pencere, ahşap malzemenin kolay yanabilme özelliğe düşünüldüğünde karşı daha avantajlı durumdadır.
Pimapen Pencere Çeşitleri
Pimapen pencerelerin sağladığı avantajlar oldukça fazla olduğundan çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Modeller arasında normal pencere modelinin yanı sıra çift kanat açılım pencereler, sürme pencere serileri, lamine PVC pencere, tek açılım pimapen pencere, üstten açılım pimapen pencere çeşitleri bulunmaktadır. Her model kendine özgü kullanım kolaylıkları sunmaktadır. Bu konuda müşteri istekleri dikkate alınması ile ortama uygun pimapen pencere seçilmektedir. Rahat ve pratik kullanım sunan modellerden sürme seriler çeşitli konutlarda, balkonlarda, spor salonlarında, havuzlarda rahatlıkla kullanım alanı bulmaktadır. Üstten açılım sistemi evlerde özellikle çocuklu ailelerin güvenli olması dolayısıyla tercih ettiği bir modeldir. Yardımcı ve detay profillerinin pimapen pencerelere eklenmesi ile kombine olarak da kullanılabilen çeşitler bulunmaktadır. Desenleri de farklı olabilen pimapen pencereler renk seçenekleri bakımından da geniştir.
Pimapen Pencere Fiyatları
Pimapen pencerelerde, ihtiyaca göre kullanılacak olan çeşide bağlı olarak fiyatlar değişebilmektedir. Uygun fiyatlarla çok sayıda renk seçeneklerini sunduğumuz pimapen pencere çeşitleri ile güvenli hissetmek mümkün. Müşterilerin istekleri doğrultusunda belirlenen modellere ait renk ve desen seçenekleri bulunmaktadır. Düşük bakım maliyeti, kolay temizleme fırsatı, uzun ömürlülük, dış etkenlere karşı dayanıklılık gibi özellikleri bulunan pimapen pencereler ucuz fiyatlarla satışa sunulmaktadır.
 

legend

Member
Katılım
1 Ağu 2018
Mesajlar
17
Tepkime puanı
1
Değerli açıklamalarınız için teşekkürler
 
Üst