PİMAPEN PVC NEDİR?

Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
258
Tepkime puanı
19
PİMAPEN PVC NEDİR?


PVC Poli Vinil Klorür kelimelerinin baş harflerinin kısaltılmış halidir. Günümüzde vazgeçilmez olarak kullanılan polimer ailesinin en değerli üyesidir. PVC modern bir sentetik yani yapay malzemedir. Ticari amaçlı olarak ilk geliştirilen plastik olan PVC petrol ve tuz’dan üretilmiştir. Bu madde günümüz koşullarında bir hayli kullanım alanına sahiptir.

Özellikle su toplama ile dağıtma borusu olarak, serum tüpü, çocuk oyuncakları, pencere profilleri, kablo, kredi kartı, yiyecek kapları, kan torbası, ameliyat eldiveni, silecek sistemi, otomobil malzemeleri, piller, elektrik izolasyon malzemelerine ve otomobil döşemelerine kadar günlük hayatımızda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu hususlar ile söz konusu maddenin önemi ve yaygınlığı daha iyi idrak edilebilmiştir. PVC maddesi günlük hayatımızda en çok PVC Kapı ve PVC Pencere olarak karşımıza çıkar.Pimapen PVC Nasıl Üretilir?Öncelikle PVC’nin hafif ve buna karşın son derece sağlam olması, Yüksek ısıya dayanması ve belli noktaya kadar erime ya da özelliğini yitirme sorununun olmaması, korozyona, kimyasal çürüme, paslanma, aşınma ve şoka karşı dayanıklı olması ve rengini berraklığını özelliğini 40 yıla ve hatta 100 kadar çıkabilecek bir sürede özelliğini korumasıdır. Çevreye dönüşü ve etkileri diğer madde ve kimyasala oranla daha kolay ve diğer mamullere dönüşümü daha

olanaklıdır. Ekonomik olarak düşünüldüğünde, esnek ve hafif olması sebebiyle üstünlük sağlar. Isı, ses, nem ile diğer etmenler açısından düşünüldüğünde, ahşap ürünlere kıyasla yalıtım oranı yani iletkenliği düşüktür. Bu husus da bir avantaj olarak nitelendirilir.


Pimapen PVC Kullanım AlanlarıPimapen nedir? Dersek karşımıza şu cevap çıkar. Ahşap malzeme yerine pencere ve kapı ya da diğer amaçla PVC maddesinden üretilen, özetle PVC kapı ve PVC pencereye verilen isimdir. Görüldüğü gibi PVC, pimapen üretiminde de kullanılan ana etmen malzemedir. Pimapen günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen, kapı ve pencere türleridir. Uygun fiyat yapısı, uzun ömürlü, sağlıklı ve daha nitelikli olması, tam bir koruma sağlaması nedeniyle tercih edildiği söylenebilir. Bütün bu özellikleri Pimapen PVC’nin tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır ve bu ürün çokça kullanılmaya devam etmektedir.
 


Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
258
Tepkime puanı
19
Pimapen Nedir?
Ahşap doğramalar dışında daha uzun ömür sunan ve sağlıklı bir malzeme olan pvc'den üretilen pencere ve kapılardır. Pimapen ahşap ürünlere göre oldukça avantaj sağlar.

Pvc Kapı ve Pvc Pencere Neden Tercih Edilmeli?
Pvc ürünler enerji verimliliği için kullanılır, ayrıca piyasada yalıtım için kullanılan en iyi malzemelerdir. Odadaki ısıyı korumak için mutlaka kullanılmalıdır, özellikle doğalgazla ısınan evlerde tasarruf için tercih edilmelidir. Aynı zamanda pvc kapı ve pencerelere, fitiller yerleştirerek ses yalıtımıda sağlanır,bakımı kolay ve zahmetsizdir. Pvc ürünler dayanıklı olmakla birlikte rengide uzun süreli ömrünü koruduğu için bakımı fazlasıyla azdır, uzun süreli estetik bir görüntü sunar.

Pvc Ve Enerji Tasarrufu
Sürdürülebilir enerji için enerji tasarrufu gereklidir. Gelecek nesillerde yaşanılabilir bir çevre bırakmalıyız bu sebeple yenilenmeyen enerji kaynaklarını kontrollü kullanmalıyız. Türkiyenin harcadığı enerjinin %35ini evlerimizde tüketmekteyiz, ve bu dilimin %80'nini ısınma amaçlı kullanmaktayız. Isı kaybına engel olarak sağlayacağımız tasarrufla hem Türkiyenin hemde evimizin bütcesine fazlasıyla yarar sağlarız, aynı zamanda sürdürülebilir enerji kaynaklarını korumuş oluruz.

Binalardaki ısı kaybının % 28'i pencerelerden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple pencereler sadece görünüş olarak değil ısı tasarrufu içinde tercih edilmelidir. Bu zamanda üretilen ileri teknoloji pvc pencere ve kapılar yüksek ısı yalıtımı sağlarlar. Doğru cam tercih edildiğinde ısıl iletkenliği oldukça düşük olduğudan enerji kaynaklarında tasarruf sağlanır.

Pvc ürün alırken destek sacına, profiline,bağlantı elemanlarına, aksesuarlarına, camına, montaj malzemelerine, contalarına ve işciliğine dikkat edilmelidir. Bu faktörlerin hepsi ürünün kalitesini doğrudan etkiler. Ürünün profili ihtiyaç duyulan yalıtım değerlerini sağlamalı ve uygulamada sorun çıkartmamalıdır. Destek sacı iskeleti oluşturur ve mukavemeti arttırır, aynı zamanda sıcaklık karşısında yapının şekil değiştirmesini önler. İzolasyon malzemelerinden biride contadır, ısı ve ses yalıtımını sağlayan en önemli parçadır. Contalar plastik veya kauçuk olabilir. Bağlantı elemanları bağlantı takozları ve vidalardır. Vidalar üç çeşittir, uygulanacağı yere göre seçim yapılmalıdır. Takozlar ise zamak malzemeden olmalıdır. Aksesuar olarak RAL kalite belgesine sahip ürünler kullanılmalıdır, özellikle havalandırma imkanı sunan ürün tercih edilmelidir. Montaj malzemeleri, bağlayıcı unsur ve izolasyon unsuru olarak ikiye ayrılır. Bağlantı elemanları paslanmaz veya kaplamalı olmalı, bağlayıcı unsurlar ise ısı köprüsü oluşturmayacak malzeme olmalı. Yani pvc ürün seçiminde bunlar vb. unsurlara dikkat edilerek alınırsa ürün daha uzun ömürlü olur ve daha fazla enerji tasarrufu sağlanır.
 
Üst