Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
258
Tepkime puanı
19
PVC DOĞRAMA VE KANSER BAĞLANTISI
PVC kapı ve pencerelerin sert plastik sistemlerden üretilmiş olduklarını biliyoruz dolayısıyla bu ürünlere şekil verilebilmesi için yaklaşık olarak 200 derecelik bir ısı enerjisine maruz kalırlar. Bu sıcaklıkta malzemeye istenilen şekil verilmiş olduktan sonra ortam sıcaklığına getirilmiş olduğunda karbon bağlarının çözümlenmesi mümkün olmamaktadır. Bunun içinde doğaya atılan bir plastik hiçbir zaman yok olmaz.
Günümüzde ise bu teknolojiye baktığımız zaman ülkelerin inşaat sektörün içerisinde PVC kullanma olasılığını çok daha ön plana çıkarmıştır. Bunun en büyük nedeni ise PVC doğramaların insan sağlığını tehdide uğratacak olan bir sıkıntısının olmadığıdır. Hatta bu sistemlerin zarar vermediği ispat edildikten sonra çocukların oyuncakları yemek yedikleri su içtikleri eşyalarda PVC’den yapılmıştır. Sonuç olarak PVC’nin kansere neden olmadığı ve sağlığa zararının bulunmadığı birçok yayında geniş bilgiler verilerek anlatılmıştır. Forum sitemizde de bu konuda bilgiler mevcuttur. Kafanızdaki PVC ve kanser bağlantısı ile ilgili soruların yanıtlarını da yine bu kaynaktan bulabilirsiniz.
Peki, PVC kapı ve pencere kanser yapar mı iddiası nereden kaynaklanıyor hiç düşündünüz mü?Hemen bunu da açık bir şekilde dile getirelim. Kapı ve pencere sektörü geniş bir alana yayılmış olduğundan dolayı burada rekabet oldukça güçlü bir hale dönüşmüştür. Ahşap kapı ve pencere üreticileri bu konuda bir söylenti çıkararak rekabette bir adım daha öne çıkabilmek adına PVC’nin kanser yaptığı söylentilerini çıkarmışlardır. Dolayısıyla bu da PVC sektörünün olumsuz yönde etkilenmesine ve insanların da ahşaba olan ilgisinin artmasına neden olmuştur. Gerçi biraz araştırmacı olunduğunda bu malzemenin de aslında bu şekilde bir zararının olmadığı bilinmektedir. Bizim forum sitemizin de kurulmasının amacı bundan kaynaklanır. İnsanların PVC konusundaki bilgilerini tazelemek, yanlış bildiklerinin doğrusunu öğrenmelerini sağlamak ve tercihlerinin kapsamlarının daha geniş olmasını sağlamaktır.Türkiye plastik sektörü içerisinde her geçen gün kendisini biraz daha güçlü bir konuma getirerek dünyayı yakalayıp yakından takip etmek istiyor. Bunun içinde bugüne kadar yapılan çalışmalar için olumlu adımlar atılmış diyebiliriz. Sektör içerisindeki güçlü firmalar AR-GE çalışmaları gerçekleştirerek bu ürünün kalitesini, dayanıklılığını ve sağlıklı olduğunu herkese duyurmak istiyor.
 


Üst