PVC Doğrama

Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
258
Tepkime puanı
19PVC Doğrama
Doğada bulunmayan malzemelerfarklı şekillerde üretilmekte ve özelliklerine göre farklı alanlardakullanılmaktadır. Bu malzemelerin başında plastikler gelmektedir. Plastiklerihayatın her alanında görmek mümkün iken bunların da kendi içlerinde farklı türleribulunmaktadır. PVC de bir plastik türü olup çok fazla kullanım alanınasahiptir. Tüm plastiklerde olduğu gibi petrol ürünlerinden üretilen PVCiçerisinde ayrıca farklı katkı maddeleri de bulunmaktadır. Söz konusumaddelerden klor PVC malzemelerinin ateşe karşı dayanıklı olmasınısağlamaktadır. Bundan dolayı PVC malzemelerin kullanımı çok fazladır. PVC doğrama da buna bağlı olarak çokönemlidir. PVC malzemelerinden yeni ürünlerin elde edilmesi için kullanılan buişlemin kalitesi ortaya çıkacak olan ürünlerin kalitesini doğrudanetkilemektedir.

PVC doğrama ile çoksayıda farklı ürün elde edilmektedir. Bu işlemin kaliteli olması için ilk şartkullanılacak malzemenin kalitesi ile ilgilidir. Her alanda olduğu gibi PVCüretiminde de farklı kalitedeki ürünlerden bahsetmek söz konusu olabilmektedir.Bundan dolayı ilk olarak kaliteli PVC profil kullanılmasına özengösterilmelidir. Profil kullanılarak yapılacak doğrama işleminden farklıürünler elde edilmektedir. Bu malzemenin farklı özellikleri bulunmakta ve bunlardanbazıları dayanıklılık ve yalıtımdır. Kullanılan profilin kalitesi düşük oluncadoğrama işlemi ne kadar iyi olursa olsun özellikle yalıtım konusundabeklentiler karşılanamamaktadır. Bunun dışında da farklı olumsuzluklaryaşanmakta ve bu da kullanıcılarda ciddi bir memnuniyetsizliğe nedenolmaktadır.

PVC doğrama ile kapı,pencere ve benzer ürünler elde edilmektedir. Kısacası plastik olan bumalzemenin bir yerde marangozluğu burada bahsedilen doğrama işlemidir. Doğramaişlemi yapılırken teknolojinin sağlamış olduğu aletlerin kullanılması da çokönemlidir. Böylece neredeyse sıfır hata ile işlemler yapılabilmektedir. Sözkonusu ayrıca işlemlerin çok daha kısa sürede tamamlanmasına neden olmakta vebu da zamandan tasarruf anlamına gelmektedir. Ayrıca doğrama işleminin ardındanbağlantı noktalarında kullanılan malzemeler de çok önemlidir. Bu noktalaryalıtımın tam olarak sağlanması için çok büyük bir özenle yapılmasıgerekmektedir. Bütün bunların dışında belki de en önemli unsur işçilikkalitesidir. İşçiliğin kalitesinin yüksek olması bütün ürünü olumlu şekildeetkilemektedir.


Kaynak: https://www.pvcforum.com/

 


Üst