eLiza

Kayıtlı Üye
Bayan Group
Katılım
16 May 2018
Mesajlar
212
Tepkime puanı
7
PVC KAPI PENCERE NASIL TEMİZLENİR?

PVC ürünlerinin en önemli özelliklerinin başında kolay temizlenebiliyor olmasıdır. Ancak evinizde ya da inşaat halindeki bir yapıda kapı ve pencereler PVC ise bu durumda hasar görmemesi ve çizilmemesi için üzeri streç ile kaplanması gerekir. Kapı ve pencerelerdeki en önemli sıkıntı camlardır. Çünkü camlardaki lekeler kolay kolay çıkmayabilir. Bu durumda camların daha kolay ve zarar görmeden temizlenmesi için özel üretilmiş olan bezleri kullanmak işinizi biraz daha kolaylaştıracaktır. Üstelik bu sayede camlarınızı daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.
PVC pencere temizliğine başlamadan önce ilk olarak çerçevenin temizliğinin yapılması gerekir. Zira bir evde ya da ofiste yalnızca camların temizlenmesi sağlıklı bir temizliğin tamamlanmış olmasını da sağlamayacaktır.
PVC kapı ve pencereler genelde beyaz renktedirler bu nedenle de çok kolay kirlenebilirler. Fakat uygulayacağınız pratik bilgilerle birlikte bu temizliği çok kolay ve kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Bu makalemizde amacımız size bu konuda yardımcı olmak ve pratik bilgiler sunmak bunun içinde ilk önce PVC pencere temizliğini ayrı bir şekilde ele alalım.PVC Pencere Temizliği ve BEYAZLATILMASI
PVC pencereleri temizlemeye başladığınız da kullandığınız ürün önemlidir. Yani partiküllü temizlik maddeleri yerine sıvı olanları ya da krem şeklinde olanları kullanmalısınız. Çünkü bu temizleyicilerin çözücü bir etkisi vardır. Üstelik pencerelerinizde ağarmaya neden olmazlar.
Eğer PVC’niz yeni takılmışsa bu durumda bol su kullanmanız gerekiyor. Bu sayede tortulaşmış olan toz ve kumlardan daha rahat arındırabilirsiniz.

PVC pencere temizliğinde öncelikli olan çerçevelerdir. Bunun içinde contalı olan bölümlerin temizliğinde diş fırçası kullanabilirsiniz.

Pencerelerde dış bölümler en çok kirlenen taraftır. Bunun içinde dış bölümlerin sık sık yapılması gerekir. Aksi takdirde kir derinlemesine işleyeceğinden temizliğin süresi daha uzun olabilir bu da sizi daha fazla yoracaktır.

PVC temizliğinde asla çamaşır suyu kullanmamalısınız yoksa sararmasına neden olabilirsiniz. Eğer ki PVC sararmışsa bu surumda sıvı krem ya da yağ çözücü iyi gelecektir.PVC KAPI NASIL TEMİZLENİR?

PVC kapılar dışarıya açılan aksamlar olduğundan dolayı sık temizliği gerekir. Bunun içinde kapılarınızı en geç 2 haftada bir temizlemeniz gerekir.

PVC kapınız çok tozlanmış ve kirlenmiş ise bu durumda çizmemek için öncelikli olarak bol su ile yıkamalısınız. Su üzerindeki kiri akıtacağından temizliği daha kolay hale dönüştürecektir.

Temizliğe başlarken malzeme olarak katı ürünleri kullanmamanız bunun yerine krem ya da sıvı deterjan kullanmalısınız. Temizliği yaptığınız bezin ne sert ne de yumuşak olmasına özen gösterin.

PVC kapı temizliğinde tiner, benzin aseton gibi yanıcı maddeler kesinlikle kullanmamalısınız bunlar çizilmelere neden olacaktır.
 


legend

Member
Katılım
1 Ağu 2018
Mesajlar
17
Tepkime puanı
1
Normal Pimapen temizliğinde aşındırıcı içermeyen sıvı veya krem deterjanlar kullanılmalı, temizleme işlemi beyaz yumuşak bir bezle yapılmalıdır. Pencerenin iç ve dış yüzeyi deterjanla ıslatılmış bezle camın silinmesi gibi birkaç kez sürülerek yapılmalı ve ardından bastırmadan kurulanmalıdır. Pencerelerin dış etkenlerden alacakları zararı en aza indirgemek için, pencere iç ve dış yüzeyleri ortalama 15 günlük periyotlarla temizlenmelidir. Temizleme işlemi ne kadar geciktirilirse pencerenin temizlenmesi o kadar zorlaşmakta ve üzerindeki olumsuz durum hava kirliliğine bağlı olarak artmaktadır. Pimapen temizliğinde; aseton, metilen klorit, tiner ,gaz yağı, benzin, motorin v.b. gibi solvent türü malzemeler, katı partiküller (parçacıklar) içeren toz veya sıvı deterjanlar, temizlik teli, zımpara gibi çizecek malzemeler kullanmayınız.
 
Üst