PVC Kapı Pencere Sistemleri

Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
258
Tepkime puanı
19
PVC Kapı Pencere Sistemleri
Günlük hayatta da çokça vakit geçirilen evlerde, dekorasyonun da büyük bir öneme sahip olduğu görülebilmektedir. Özellikle de ev içerisinde yer alan tüm unsurların dekorasyon başlığı altında da toplanması gerekir. Evin hem dıştan görünümü için, hem de iç mimarisi açısından büyük önem sahibi olan kapı ve pencere sistemlerinin de, teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ile birlikte, daha farklı görünümlere ve özelliklere sahip oldukları söylenebilecektir. Yapılan tüm teknolojik olan unsurların kişilerin ihtiyaçlarını karşılayacak özellikte oldukları görülür. Bu bağlamda da, son dönemlerde zevke ve ihtiyaca göre değişiklik gösteren özellikle de PVC kaplamaya sahip olan kapı ve pencere sistemleri geliştirilmiştir.

PVC kapı ve pencere sistemlerinde en çok ihtiyaç duyulan özellikler içerisinde yalıtım gelebilmektedir. Yalıtımın sağlanması açısından da PVC kaplama özelliğe sahip olan kapı ve pencere sistemleri tercih edilebilir. Kışın tüm etkilerinden korunmak ve yaz mevsiminin de bunaltıcı sıcaklarına karşı tedbir almak isteyen kişilerin bu özellikler içerisinde olan kapı ve pencere sistemlerini tercih etmeleri önerilebilecektir. Aynı zamanda yine evin dış etkilere karşı korunması için de son dönemlerde ilerleme kaydeden sistemler tercih edilmektedir. Bu etkiler içerisinde yer alan yağmur ve kar gibi olumsuz hava şartlarını da saymak gerekebilir. Dayanıklı yapıları ile birlikte, yaşam alanlarını bu olumsuzluklardan korumak mümkündür.

Kapı ve pencere sistemlerinin aynı zamanda ses yalıtım özelliği de, özellikle de şehirlerde yaşayan ve şehrin gürültüsünden kurtulmak isteyen kişiler için büyük yarar sağlayacaktır. Sesin içeriye iletilmemesine yardımcı olan, bunu yaparken de dışarıya da sesin gitmesini engelleyen yalıtımlar en çok tercih edilenler arasındadır. PVC kaplama özelliğinde olması da, bu durumu ortaya çıkaran bir özelliktir. Kişilerin zevklerine ve ev dekorasyonuna bağlı olarak da değişim gösteren PVC kapı pencere sistemleri sayesinde, daha modern tarza sahip olan yaşam alanları oluşturulabilmektedir. Aynı zamanda da ofis gibi çalışma ortamlarında da PVC kapı ve pencere sistemleri en çok tercih edilen modeller içerisinde bulunmaktadır. Uygun fiyatlara sahip olan bu sistemlerin, çok farklı modellere sahip olması tercih edilebilirliğini arttırır.

Kaynak: https://www.pvcforum.com/konular/pvc-kapi-pencere-sistemleri.41

 


Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
258
Tepkime puanı
19
PVC Kapı ve Pencere Sistemleri

PVC kapı ve pencere sistemlerigünümüzde yaygın biçimde kullanılmaktadır. Sağladığı avantajları nedeni ile kullanımda olan pencerelerin %90’ınını oluşturmaktadır. İçerdiği sisteme bakılacak olduğunda ise PVC pencerelerin eve veya iş yerinde mimari yapıya bağlı olarak farklı tiplerde üretildiğinden bahsetmek mümkün olmaktadır. Manzarası, dış ortam görüntüsü ve ışığı geçirgenliği ile tercih edilebilecek olan pençelerde farklı açılım tipleri mevcuttur. 360 derece dönen, üstten açılan, yandan çekmeli veya sürgülü modelleri ile tercih edilebilmektedir. PVC kapılarda da sistemin önemli parçaları arasında yer almaktadır. Malzemesinin sağladığı avantaj sayesinde birçok farklı uygulamada kullanılabilmektedir. PVC kapılar takılacak yerin uygunluğu dikkate alınarak uygulanabilmektedir. Örnek vermek gerekirse; balkon kapısına uygulanacak olan kapı evin yön uygunluğuna bakılarak iç ya da dışa açılır biçimde takılmaktadır. Yanı sıra katlanır kapı sistemleri de evin için de ya da dışında yüksek yalıtım sağlayarak dış mekanda kullanılmaktadır.

PVC Pencere ve Kapı Sistemleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • PVC kapı ve pencere sistemleriseçimlerinde uluslararası standartlara sahip olmasına dikkat edilmelidir.
 • Isı yalıtım ve iletiminin belirlenen değerler arasında olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.
 • TSE ürün kalite belgesine sahip olması gerekmektedir.
 • Pencere ya da kapı sistemlerinde kullanılan malzemenin paslanmaz ve belli bir kalınlıkta olması gerekmektedir.
 • PVC kapı ve pencere sistemlerinde kullanılan contaların çürümeyen malzemeden üretilmiş olması önemlidir.
 • Pencere ve kapılarda kullanılmış olan menteşelerin zamak malzemesinden üretilmiş olması ve eloktrostatik boya ile boyanmış olması gerekmektir.
 • Pencere ve kapılarda kullanılan cam malzemesinin garantili olması ve ısı kontrolünün bulunması gerekmektedir.
PVC Pencere ve Kapı Sistemlerinin Avantajları

Dünya standartlarına uygun biçimde üstün teknoloji baz alınarak üretilen PVC kapı ve pencere sistemlerises ve ısı yalıtımı ile birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Yanı sıra estetik, şık ve emniyetli yapısı sayesinde fazlaca tercih edilmektedir. Genel faydalarına bakılacak olduğunda:

 • Yüksek ısı yalıtımı,
 • Ses yatılımı,
 • Rüzgara karşı dayanıklı,
 • Yüksek güvenlik,
 • Estetik ve şık mimari,
 • Bakımlı oluşu ile tercih edilmektedir.
 
Üst