PVC Modelleri

Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
258
Tepkime puanı
19
PVC MODELLERİ​
PVC’lerin 20.YY sonrasında hayatımıza girmiş olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla konforu ve de temizliğinin halk arasında beğenilen ve tercih edilen hali bugün ahşap ve alüminyum modellere göre çok daha fazla avantaj sağlıyor. Günümüzde PVC modelleri sürekli yenilenerek insanların beğenisine sunuluyor. Pek marka da kendi içerisinde bu modelleri farklı renklerle birlikte destekliyor. Evinizde ya da iş yerinizde ihtiyacınız olan PVC modelleri konusunda sitemizde gerekli olan her türlü bilgi size tüm detaylarıyla sunulmaktadır. Forumda aynı zamanda PVC konusunda da geniş bilgilere yer veriliyor.
Türkiye’de PVC sistemleri pencerelerin yaklaşık olarak % 80’lik bölümünü oluşturuyor. Dolayısıyla burada ciddi bir Pazar büyüklüğü olduğunu da görmek mümkündür. PVC sistemlerine genel olarak baktığımız zaman ahşap ve alüminyuma göre çok daha düşük maliyette olduğunu söyleyebiliriz. bunun yanı sıra onlar gibi bakım gerektirmediği içinde ekstra bir masraf açmayacaktır. Bir PVC’nin ömrünün yapının ömrüyle denk olduğu ise kullanım süresinin uzunluğuna dikkat çekmiştir. Yani ortalama bir ömür süresi verecek olursak 60–70 yıl kadar PVC’den istediğiniz randımanı alabilmek mümkündür.Ahşap ve Alüminyum
Ahşap ve alüminyum malzemelere baktığımız zaman burada bir çizilme durumu sonrasında bu malzemenin hızlı bir şekilde bozulmasına neden olunacaktır. Bunun içinde yapılarda PVC çok fazla tercih edilmektedir.
PVC modellerinin farklılık gösterdiğini söyledik ancak burada önemli faktörlerden bir tanesi de enerji kullanımında ısı farkıdır. Yani PVC dışarıdan içeriye içeriden de dışarıya hava geçişini önemli ölçüde engeller. Yapılara baktığımız zaman %40’lık bir ısı kaybına dış duvarlar,%30 pencereler,%17’Lik bölüm ise balkon kapılarının neden olduğu bilinir. Bunun içinde bu alanların kaliteli PVC’lerle kapatılmış olduğunda ısı tasarrufunun da çok daha fazla kendisini ortaya çıkardığını görebiliriz.
İşte bunun içinde insanlar evlerinde ya da ofislerinde kullanmış oldukları PVC kapı ve pencerelerin kaliteli olmasını isterler. Kalite malzemenin daha uzun süreli kullanımını öne çıkaracağı gibi ekstra bir bakımda gerektirmeyecektir. Bunun içinde PVC her zaman akıllı ve ekonomik bir tercih olacaktır.
PVC ısının yanı sıra aynı zamanda farklı modellerle birlikte yapılara estetik görünümde kazandırmıştır.
 


Üst