Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
229
Reaction score
11


PVC Pencere Fiyatları

PVC Poli Vinil Klorür petrol ve tuzdan üretilen yapay malzemedir. Günümüzde geniş yelpazede kullanım alanına sahip olan PVC malzemesi çeşitli spor malzemelerinde oyuncaklarda otomobil döşemelerinde kablolarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda, PVC nin pencerelerde de kullanımı söz konusudur. PVC pencereler, çok iyi bir maliyet fayda oranına sahiptir. PVC pencereler hem dayanıklılık hem de faydalı özellikleri göz önüne aldındığında, PVC pencere fiyatları olarak avantajlar sunar. Ahşap pencereler PVC pencerelerden yaklaşık, %20-30 daha pahalıdır . bununla birlikte, alminyum pencerelere de oranla %30 daha az maaliyet gösterir. 50 yıldan fazla süren tüm kullanım ömrü boyunca PVC pencereler, yüksek enerji tasarrufu potansiyeline ve minimum bakıma ihtiyaç duyar. Tüm bunlar göz önüne alındığında bu düşük maaliyet de büyük kolaylık sağlar.

Ekonomik PVC Pencere Fiyatları
PVC pencerelerin aynı özelliklere sahip malzelemelerden yapılıp yapılmadığına dikkat edilmelidir. bu husus PVC malzemesinden yapılan pencere fiyatlarınıdeğerlendirirken yardımcı olur. PVC pencereler profil ve kapı üretimi alanında kullanılan alminyum ve ahşap malzemelere oranla daha dayanıklıdır. PVC malzemesinin dayanımı, tokluğu ve hafifliyi onu bina uygulamalarında benzersiz kılar. PVC pencere fiyatları aynı zamanda PVC profilinin beyaz renkte olması veya ahşap desene sahip olması açısından da farklılık gösterir.

PCV pencere fiyatına etki eden faktörler:
· PVC pencerelerde kullanılan cam özelliği ve fiyatı
· Ispanyolet sisteminin özelliği ve fiyatı
· Mermer çıta profilleri pervaz aksesuar detay profilleri gibi yardımcı malzemelerin özelliği ve fiyatı
· İşçilik maaliyeti
\
Metretül Hesabı İle PVC Pencere Fiyatları
Metretül birimi PVC pencerelerin imal edilmesinde ve fiyat listesi belirlemede kullanılan değerlendirme birimidir. Firmalar genellikle, PVC pencere satışında metretül fiyatına dayaranak bir miktar belirlemektedir. Metretül fiyatının hesaplanması, cam, ispanyolet, mermer, pervaz, kol gibi malzemelerin hesaba katılmaması şeklinde gerçekleşir. Belirlenen fiyatın içerisine ana profiler ve destek sacı, conta gibi etkenler de katılır. Ana profiller, kasa, orta kayıt, kanat şeklindedir. Bu bileşenlerin hepsinin toplam metrajları hesaplanır. Çıkan sonuca detay profilleri yani cam, ispanyolet, mermer, poyraz dahil edilmez. Bu sebepten dolayı, iki farklı firmadan verilen fiyatlara dikkat edilmelidir. PVC pencere fiyatları değerlendirilirken sadece metretül fiyatı dikkate alınmamalıdır. Başka bir firma, pencere metretül fiyatını daha düşük tutmasına rağmen, detay profilleri daha yüksek tutabilir ve bu nedenle pencere fiyatı yükselebilir.
 
Üst