PVC Pencere Modelleri

Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
258
Tepkime puanı
19


PVC Pencere Modelleri

PVC (Poli Vinil Clorür) oldukça dayanıklı bir ürün olarak son yıllarda inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Bu ürün ilk olarak 1900’lü yıllarda plastik bir malzeme olarak kullanılmaya başlanmış. Sonraki yıllarda da bu malzeme geliştirilerek çok farklı ürünler tasarlanmıştır. Yeni tasarlanan bu farklı ürünler incelendiğinde PVC pencere modelleri günlük yaşamın pek çok alanında kullanılmaya başlandığı görülmektedir. PVC günümüzde en yoğun olarak yapı sektöründe kullanılmaktadır. Bu ürünler yapıların farklı kısımlarında özellikle dayanıklı olması sebebiyle çok fazla kullanım alanı bulmaktadır.
PVC pencere modelleri çok fazla tercih edilmektedir. Bunun sebebi olarak farklı durumlar söz konusudur. İlk olarak pvc pencereler dayanıklı olduğu için tercih edilmektedir. Tercih sebeplerinden bir diğeri ise bu modellerin fiyatlarının uygun olmasıdır. Bu pencerelere verilen fiyatın çok uygun olması ve pencerelerin kullanım süresinin uzun olması tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Bu modellerin son yıllarda binaların modeline göre farklı ve özel tasarımlarının yapılması söz konusudur. Ayrıca pvc’lerde de renkli pencere tasarımları kullanım alanını genişletmiş bulunmaktadır.

PVC pencere modelleri yapılarda çok fazla kullanılmasında farklı sebepler söz konusu olmasının yanında bu ürünlerin hammaddesinin de tercihlerde bu ürünün seçilmesinde etkili olduğu söylenebilmektedir. Temizlik konusunda sağladığı kolaylıklar ve kullanım sırasında pratik kullanıma uygun olması PVC pencerelerin gün geçtikçe daha da fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. Bu pencerelerin tercih edilme sebepleri şu şekilde sıralanabilmektedir:
  • Bu ürünlerin hammaddesi plastik olduğu için sıvıya son derece dayanıklıdır ve sıvılardan çok etkilenmemekte ve kabarma olmamaktadır.
  • Bu model pencerelerin neme ve rutubete maruz kalması pencerelerde herhangi bir çürüme ya da küflenmeye neden olmamaktadır.
  • PVC (Poli Vinil Clorür) içerisinde bulunan hammaddelerden dolayı ateşin etkilerine ve yanmaya karşı dayanıklıdır.
  • Ses ve ısı yalıtımı konusunda son derece başarılı olan bu ürünlerin kullanılması ekonomik olarak insanların giderlerini azaltmaktadır. Isı yalıtımının iyi olması yakıt tasarrufu konusunda katkı sağlamaktadır.
  • Sıvıya karşı dayanıklı olması sebebiyle hu pencerelerin temizliği çok kolay yapılmakta ve su ile kolay bir şekilde temizliği yapılabilmektedir.
 


Üst