PVC Pencere Ve Kapı Sistemleri Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
258
Tepkime puanı
19


PVC Pencere Ve Kapı Sistemleri Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Pencerenin ilk kullanım tarihine baktığımız zaman 1500’lü yılları görebiliyoruz. Dolayısıyla o zamandan bugüne kadar değişen teknoloji bize kolaylık sağladığı gibi çeşitlilik de sağlamıştır. Pencereler günümüz dünyasında yalnız ışığın içeriye girmesi değil aynı zamanda binalarında estetiği noktasında önemli bir üründür. Aynı şekilde pencere yalıtım konusunda da uygun bir şekilde kullanılması gereklidir. PVC sistemlerine baktığımız zaman sağlamış olduğu avantajlar dolayısıyla pencerelerin % 85’lik bir bölümünü karşılar dolayısıyla burada pencere ve kapı sistemleri için genelde şu terimler kullanılabilmektedir.

PVC Pencereler
PVC pencereler ev veya işyerinin mimarisine göre farklılık gösterebilmektedir. Farklı şekillerde satışı yapılabilmesinin yanı sıra aynı zamanda istenilen ölçülerde de üretim sağlanır. Renk bakımından seçenekleri çok fazla olduğu gibi aynı zamanda dışarıdan bakıldığında da binanın estetiğine hiçbir şekilde zarar vermeyecektir. PCV pencerelerin özelliklerinden bir tanesi farklı açılım sistemine sahip olmasıdır. Bu da onun kullanımının daha geniş bir alana yayılmasına neden olmuştur. PVC’ler istenildiği zaman 360 derece dönebilme kabiliyetine de sahiptir.

PVC Kapılar
PVC kapılarda en az pencereler kadar ilgi görmüş ve sistemin bir parçası haline gelmiştir. PVC malzemelerin sunmuş olduğu avantajlar sayesinde istenilen bir kapıya da çok rahat bir şekilde uyum sağlanabilmektedir. PVC kapı takılacak olan yerin yapısına göre özel olarak üretilebilmektedir. Mesela burada bir örnek vermek gerekirse balkon ya da evin içerisine rahatlıkla uydurulabilmektedir. Ev içerisinde en çok tercih edilen model ise akordeon denilen katlanabilir kapı sistemleridir. Bu sayede evinizin içerisinde yer işgalini de önlemiş olursunuz.
Kısacası PVC kapı ve pencere sistemlerine geniş bir açıdan bakacak olursak bugün yalnız ülkemizde değil tüm dünyada en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir. Rahatlıkla sahip olabileceğiniz gibi montajı da oldukça kolaydır. Ahşaba göre kurulumu çok basit olabildiğinden dolayı evinizde inşaat alanı oluşturmak zorunda da kalmazsınız.
İnsanlar genelde kullanımının yanı sıra aynı zamanda bu özelliğinden dolayı da PVC sistemlerini çok fazla tercih etmiş ve her alanda kullanılmasını da istemişlerdir.
 


Üst