PVC PENCERELERİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
229
Reaction score
11
PVC PENCERELERİN AVANTAJLARI NELERDİR?

PVC pencere sahibi olan kişiler ya da PVC taktırmak isteyen kişilerin merak ettikleri konulardan bir tanesi de nasıl bir avantaj sağladığı konusundadır. Bizde bu makalemizde siz değerli forum takipçilerimizin bilgilendirilmeleri açısından PVC pencerelerin avantajları nelerdir? Bu konu hakkında açıklama yapalım istedik.

Enerji verimliliği sağlar

PVC pencereleri alüminyum ve ahşap ile karşılaştırdığınız da yalıtım bakımından en önemli ürünlerin başında gelir. Bunun içinde PVC taktırdığınız zaman enerji ve ısıtma maliyetlerini de düşürmüş olursunuz. Özellikle de evinizde enerji sarfiyatı çok yüksek ise bu durumda düşük maliyet sağlanabilir.

Maliyet ve Fayda Oranı

Evinize PVC pencere takıldığında ilk satın alımda maliyet ön plana çıkacaktır. Ancak burada ahşapla kıyasladığınız zaman % 50’ye varan bir fiyat düşüklüğü görülecektir. Alimünyum pencerelerle kıyaslarsanız buradaki fark %70’e kadar çıkacaktır. Dolayısıyla burada elde ettiğiniz ısı tasarrufuna baktığınız zaman fiyatının da oldukça ucuz olduğunu görebilirsiniz.Bakım Avantajı

PVC’ler ahşap ve alüminyuma göre bakımı çok daha kolay olan ürünlerdir. Ahşaplara baktığımız zaman 2 yılda bir boyamak gerekirken PVC’de böyle bir durum söz konusu değildir. Her türlü hava koşullarına dayanıklı olduklarından dolayı da uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.

Dayanıklılık ve Sağlamlık

PVC’ler ahşaba göre çok daha uzun ömre sahiptir. Kaliteli ürün satın alındığında bozulma ya da arıza gibi bir durumla asla karşılaşılmaz. İlk aldığınız seviye de çok uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Bir PVC’nin ortalama kullanım ömrünü hesaplarsanız 50. Yıldan daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Kurulum

PVC pencereler çok daha kolay kurulur. Alternatiflerine göre daha hafif olduğundan dolayı direnci de oldukça yüksektir. PVC’ler her zaman kesilebilir ve kolaylıkla şekillendirilebilir. Bunun içinde her yerde çok rahatça kullanılabilir. Hafif olmasından dolayı da montaj yapılırken zorluk çekilmez.

Güvenlik ve Sağlık

PVC’ler toksik madde içermez. Dolayısıyla ne kadar çok uzun ömür kullanırsanız kullanın her zaman güven teşkil eder. PVC için bir tespit yapacak olursak bugün dünya da en çok araştırılıp test edilen ürünlerin başında gelir. Yani buda sağlık bakımından herhangi bir soruna neden olmadığı şeklinde belirtilebilir.
 

Root

Administrator
Katılım
12 May 2018
Mesajlar
229
Reaction score
11
PVC Kapı ve Pencerenin Avantajları Nelerdir
Evlerimizde, teraslarımızda, balkonlarımızda, kış bahçelerimizde, iş yerlerimizde ve girişlerde kullanılan pimapen tüm PVC pencerelere ve kapılara adını vermiştir. Bu sistemler genelde açık balkonları kapatmakta, kış bahçeleri ve terasların çevresine uygulanır. Bu işi gerçekten kaliteli yapan az sayıda firma bulunmaktadır. Bu firmaların ücretlendirmeleri pahalı gibi görünse de PVC kapı ve pencerelerin sağlayacağı avantajları tam olarak karşılamaktadırlar. Bu sebeple PVC yaptırırken masraftan kaçınmamak gerekmektedir.
PCV Avantajları
  • Kolay Temizlik: PVC pencere ve kapılar çok kolay temizlenmektedir. Yalnızca sabunlu su ya da deterjanlı su ile haftada bir kere temizlenmesi yeterli olacaktır. Yalnız bulundukları alanlarda sigara kullanımı mevcut ise yağlanma ve sararma yapabilirler. Fakat yinede temizlemek bir hayli kolay olacaktır.
  • Boyanmaz: PVC pencere ve kapılar kesinlikle boyanmaz. Zaten birçok farklı renk ve desende üretimleri yapılmaktadır. Evinize en uygun deseni ve rengi kolaylıkla seçebilirsiniz.
  • Ren ve Desen Seçenekleri: PVC pencere ve kapılar istenilen renk ve desende yapılabildiği gibi solma olasılığına karşı da testlerden geçirilir ve bu durum elden geldiğince engellenir.
  • Çürümez ve Paslanmazlar: Ahşap ve metal çerçevelerin aksine PVC pencere ve kapılarda çürüme ya da paslanma kesinlikle olmaz.
  • Çözülmez ve Bükülmezler: Diğer pencere malzemelerinin aksine PVC pencere ve kapılarda çözülme olmadığı gibi aşırı sıcaklar haricinde bükülme yani erime olmayacaktır.
  • Sağlam ve Dayanıklıdırlar: PVC pencere ve kapılar standartlara uygun katkı maddelerinden dolayı hem sağlam hem de dayanıklıdırlar.
  • Yangınlara Karşı Dirençli: PVC pencere ve kapılar yangınlara karşı direnç göstermektedir. Zor alev almalarının yanı sıra alevler çekildiğinde klor fazlalığı olduğundan ötürü kendi kendilerine sönme özelliğine sahiptirler.İzolasyon: Isı ve ses yalıtımlarında avantaj sağlarlar. Özellikle çift cam sistemleri ses geçirmez ve yalıtımda daha kullanışlıdır.
  • Çevreye Duyarlı: PVC malzemeleri geri dönüşüm sağlanabilen malzemelerdir. Üretimleri düşük enerji gerektirdiğinden dolayı bu esnada da çevreye herhangi bir zarar vermemektedir.
Neden PVC?
Isı ve ses yalıtımından dolayı, yangınlara karşı dayanıklı olduklarından, hava ve su geçirmez özelliklerinden, hafif olmaları ve kolay kurulum özelliklerinden, dayanıklı ve kaliteli olmasının yanı sıra ucuz maliyetlerinden ve uzun ömürlü olmalarından dolayı PVC kapı ve pencereler herkesçe tercih edilmektedir.
 
Üst